GNP

BonAlive

BonAlive

BonAlive Biomaterials ma swoją siedzibę ma w Finlandii. Produkuje produkty do regeneracji kości. Przez ostatnie 15 lat produkty BonAlive wykazały niezrównaną wydajność kliniczną chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej, ucha, nosa i gardła, a także chirurgii ortopedycznej i urazowej.

Przez dekady , szkło bioaktywne było badane jako kość syntetyczna, substytut do przeszczepu kości, które można pobrać bezpośrednio z kości. Ostatnie odkrycia kliniczne dotyczące właściwości szkieł bioaktywnych pokazują, że ich wydajność wyraźnie przewyższa tradycyjne syntetyczne przeszczepy kostne.

Historia firmy

Punktem zwrotnym w technologii BonAlive był rok 2008 , kiedy powstała nowa pionierska strategia, która skupiła się na wskazaniach dotyczących przewlekle zakażonych kości. W obecnych czasach BonAlive Biomaterials Ltd jest liderem we wschodzącej dziedzinie wyrobów medycznych służących do implantacji i regeneracji kości. Produkty BonAlive® są dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Pacyfiku, w Afryce i Brazylii. Kliniczne zastosowanie szkłabioaktywnego S53P4 jest wynikiem dwudziestoletniej historii badań.

Produktem oferowanym przez BonAlive jest szkło bioaktywne, które dostępne jest w kilku rozmiarach. Cechą szczególną wszystkich wielkości jest łatwość precyzyjnego zaaplikowania odbywającego się za pomocą aplikatora. W produktach BonAlive Ca i P tworzą CaP, który precypituje na żelu krzemionkowym. Warstwa CaP mineralizuje w naturalny hydro-ksyapatyt, który wiąże się z otaczającą kością.

Produkty BonAlive przebadano pod względem 29 reakcji tlenowych i 17 beztlenowych gatunków bakterii o znaczeniu klinicznym – wyniki potwierdziły inhibicję względem wszystkich gatunków. Badania pokazały, że materiał daje efekt hamujący wzrost bakterii dużej ilości grup anaerobicznych i aerotycznych bakterii, które związane są z komplikacjami w obszarach czaszkowo-szczękowo- twarzowych.

Wskazania:

  • Otorynolaryngologia
  • Chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa

– Wypełnienie ubytków kostnych w obszarze czaszkowo- szczękowo- twarzowym, w tym także w kości szczęki

– Obliteracja zatok czołowych po poważnym przewlekłym zapaleniu zatok lub złamaniach w obszarze kości czołowej

– Obliteracja jamy sutkowej kości skroniowej po operacjach radykalnych.

Back to top