GNP

Implanty słuchowe to nasza specjalność

Od ponad 30 lat firma MED-EL jest liderem na rynku implantów słuchowych. Działalność firmy MED−EL opiera się na silnej tradycji postępu naukowo-technologicznego w dziedzinie implantów słuchowych. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób dotkniętych niedosłuchem firma nieprzerwanie koncentruje się na badaniach i rozwoju, opracowując wciąż nowe koncepcje i innowacyjne rozwiązania. Bogata gama produktów firmy zapewnia możliwość dostarczenia implantów słuchowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Firma MED−EL oferuje użytkownikom najnowocześniejsze implanty słuchowe - łatwe w obsłudze i wygodne w noszeniu. Jej działalność opiera się na silnej tradycji postępu naukowo-technologicznego i koncentracji na badaniach oraz rozwoju. Nieustannego poszukiwania nowych koncepcji i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu MED-EL może oferować niezwykle bogatą gamę produktów, zapewniając możliwość dostarczenia implantu słuchowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb kandydatów do implantacji.

Numer jeden na świecie / Nasza historia:


KLIKNIJ, ABY ROZWINĄĆ HISTORIĘ


Picture

Wielokanałowy implant ślimakowy zbudowany z zastosowaniem miniaturowych części elektronicznych

1977

Picture

Procesor BTE (zauszny, ang. Behind-the-Ear)

1991

Picture

Wiązka elektrod stymulująca ślimak na całej jego długości

1944

Picture

Implantacja bilateralna zapewniająca słyszenie obuuszne

1996

Picture

Zminiaturyzowany implant wielokanałowy (grubość 4 mm)

1996

Picture

Modułowa budowa zausznego procesora BTE, która sprawia, że noszenie urządzenia przyczepionego do ubrania staje się przeszłością

1999

Picture

System EAS łączący stymulację elektryczną i akustyczną

2005

Picture

Procesor pozbawiony elementów sterowania umieszczonych na obudowie, wyposażony w zdalny kontroler

2006

Picture

Wiązka elektrod FLEX opracowana z myślą o maksymalnie atraumatycznym wprowadzaniu

2006

Picture

Technologia FineHearing™ zapewniająca możliwość odbioru informacji w zakresie subtelnej struktury dźwięku

2006

Picture

System FLEX EAS zalecany dla pacjentów z częściową utratą słuchu

2007

Picture

System implantu ucha środkowego VIBRANT SOUNDBRIDGE dla pacjentów z ubytkiem słuchu typu przewodzeniowego i mieszanego

2008

Picture

System implantu ucha środkowego dla dzieci

2009

Picture

System BONEBRIDGE aktywny implant wykorzystujący przewodzenie kostne

2012

Picture

Wprowadzenie do oferty urządzenia RONDO®, pierwszego jednoczęściowego procesora do implantów ślimakowych.

2013

Picture

Firma MED-EL otrzymała jako pierwsza firma produkująca implanty słuchowe certyfikat CE pozwalający na sprzedaż implantów ślimakowych stosowanych w jednostronnej głuchocie u dzieci i dorosłych.

2013

Picture

Wprowadzenie na rynek nowej generacji implantu VIBRANT SOUNDBRIDGE oraz premiera rynkowa nowego procesora dźwięku SAMBA do urządzeń SOUNDBRIDGE i BONEBRIDGE.

2014

Picture

Nowatorski system słuchowy rewolucjonizujący koncepcję przewodzenia kostnego u osób z przewodzeniowym ubytkiem słuchu.

2017


Nasze produkty:

Implant ślimakowy ( Synchrony)

Rozwiązanie skierowane m. in. do osób z głębokim ubytkiem, u których aparaty słuchowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wykorzystują stymulację elektryczną ślimaka, dzięki czemu uszkodzone komórki słuchowe są pomijane.

Dzięki najnowszej technologii implant Synchrony jako jedyny dostępny na rynku pozwala na wykonywanie badań MRI do natężenia 3 T bez konieczności wyciągania magnesu.

W połączeniu z najszerszym portfolio elektrod pozwalających na zachowanie resztek słuchowych firma MED-EL umożliwia znalezienie implantu spełniającego wymagania każdego pacjenta.

Implant z łączoną stymulacją elektryczno- akustyczną (Synchrony EAS)

EAS jest implantem, który łączy w sobie zalety aparatu słuchowego i implantu ślimakowego. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów stymulacji drogi słuchowej jest skierowany do osób z głębokim ubytkiem słuchu na wysokich częstotliwościach.

Implant Ucha Środkowego
(Vibrant Soundbridge)

Idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie odnoszą korzyści ze stosowania aparatów słuchowych. Implant ten przenosi drgania bezpośrednio na kosteczki w uchu środkowym pozostawiając jednocześnie drożny kanał słuchowy. Jako jedyny na świecie implant ucha środkowego firmy MED-EL pozwala na wykonywanie badań MRI do 1.5 T.

Implant na przewodnictwo kostne
(BoneBridge)

Implant Bonebridge jest jedynym aktywnym implantem na przewodnictwo kostne, który również pozwala na wykonywanie badań MRI do 1.5 T. Wytwarzanie drgań przez implant jest unikalnym rozwiązaniem, które zapewnia bezpośrednią stymulację kości, a w konsekwencji bardziej naturalne i lepsze słyszenie.

Urządzenie wykorzystujące przewodnictwo kostne
(ADHEAR)

Nieoperacyjny system przewodnictwa kostnego wspomagający osoby dotknięte przewodzeniowym ubytkiem słychu. Jest prostym w użyciu idealnym rozwiązaniem zarówno długo- jak i krótkoterminowym.

Back to top