GNP

 

Parasym to innowacyjne urządzenie, które pomaga w walce z szumami usznymi. Szumy uszne to takie dźwięki jak, np. dzwonienie, gwizd, szelest, które są słyszalne w jednym lub obojgu uszach. Mogą być one niezwykle dokuczliwe i utrudniać codzienne życie. Pacjenci z szumami szukają różnorodnych form terapii, jedną z nich jest innowacyjna terapia za pomocą urządzenia Parasym, które służy do przezskórnej stymulacji nerwu błędnego tVNS.

Parasym to firma, która oferuje produkty do neurostymulacji w celu poprawy jakości życia pacjentów z szumami usznymi. Urządzenie Parasym służy do  terapii przewlekłych szumów usznych za pomocą elektrycznej stymulacji przezskórnej gałązki usznej nerwu błędnego. Stymulacja nerwu ma na celu osiągnięcie korzyści terapeutycznych w celu zniwelowania lub znaczącego ograniczenia odczuwania szumów usznych.

 

Kwalifikacja do terapii

Warunkiem rozpoczęcia terapii za pomocą urządzenia jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki w celu ustalenia miejsca potencjalnej generacji szumów. Podczas wizyty specjalista informuje o zasadzie działania urządzenia i możliwych objawach ubocznych. Pacjent kwalifikowany jest do terapii na podstawie zebranego wywiadu oraz wypełnionej i podpisanej ankiety.

 


Jak to działa?

Terapia polega na jednoczesnej stymulacji nerwu błędnego, a także stymulacji dźwiękiem. Metoda ta wykorzystuje neuroplastyczność czyli zdolność mózgu do samo restrukturyzacji poprzez generowanie nowych połączeń neuronalnych.

 

Stymulacja nerwu błędnego pobudza jądra cholinergiczne podstawy, które wywołują trwałe zmiany w organizacji korowej. Dzięki temu mechanizmowi stymulacja nerwu błędnego w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi ma promować reorganizację na poziomie kory słuchowej.

 

 

Jak pacjent korzysta z terapii?

Urządzenie Parasym wypożyczane jest pacjentowi na okres 12 tygodni. Sesje terapeutyczne trwają 1 godzinę dziennie w domu pacjenta. Po 3 miesiącach obserwacji ustąpienie lub zmniejszenie natężenia szumów zaobserwowano u około 60% badanych. *

Skład zestawu

W skład zestawu wchodzi – urządzenie Parasym, elektroda, baterie AA – 2 szt., instrukcja obsługi, futerał

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Moc maksymalnie 36 mA (średnia wartość/szerokość impulsu 100μs) przy obciążeniu 500 Ohm, RMS 6,08 mA
Szerokość impulsu regulowana od 50 μs do 250 μs
Częstotliwość impulsów regulowana od 1 Hz do 150 Hz
Kształt fali

symetryczna dwufazowa kwadratowa
asymetryczny dwufazowa kwadratowa
jednofazowa kwadratowa

Tryb

dostępnych jest 5 trybów:
A- stała stymulacja (constant)
B- seria I
dwie serie na sekundę 250 μs włączone, 250 μs wyłączone; 25 impulsów w jednej serii, szerokość impulsu= 200 μs
C- seria II
dwie serie na sekundę, 250 μs włączone, 250 μs wyłączone; szerokość i częstotliwość impulsów można regulować
D- modulacja szerokości impulsu
szerokość impulsu rośnie od 100 μs do 250 μs w ciągu 6 sekund a potem spada do 100 μs przez następne 6 sekund; częstotliwość impulsów można regulować
E- modulacja szerokości i częstotliwości impulsów częstotliwość rośnie od 50Hz do 100Hz, podczas gdy szerokość impulsu maleje od 200 μs do 60 μs przez 5 sekund

Odliczanie czasu leczenia ciągłe, 15 minut, 30 minut, 45 minut, 60 minut, 90 minut
Element zakładany elektroda z klipsem nausznym, metal powlekany złotem
Oczekiwana żywotność 5 lat

 

Urządzenie posiada poniższe certyfikaty:

 

 

 

*https://www.parasym.co/parasym-tvns-heart-rate-variability.html

Back to top