GNP

ReSound LiNX

ReSound

Firma ReSound, z siedzibą w Ballerup w Danii jest częścią GN ReSound Group, jednego z największych producentów aparatów słuchowych i sprzętu do diagnostyki audiologicznej. Produkty ReSound są znane i dystrybuowane w ponad 80 krajach na całym świecie. Centra technologiczne, gdzie badacze i naukowcy poszukują optymalnych sposobów wykorzystania technologii znajdują się na całym świecie. Obserwując ścieżkę rozwoju technologii (początki w 1943 roku) można nazwać firmę ReSound jednym z „pionierów” w branży aparatów słuchowych. Do najważniejszych opracowań ReSound zaliczyć można: Szeroko Pasmową Kompresję Dynamiczną (WDRC), która otworzyła zupełnie nowe możliwości w przetwarzaniu dźwięku; System Redukcji Sprzężeń (DFS) – pierwszy system skutecznej eliminacji sprzężenia zwrotnego oraz pierwszy na świecie aparat na „otwarte dopasowanie” – ReSound AIR. Jego prezentacja była prawdziwym przełomem w branży aparatów słuchowych. Wszystko za sprawą naturalnego brzmienia oraz eliminacji dyskomfortu pacjentów powodowanego efektem okluzji wynikającym z noszenia tradycyjnej wkładki usznej.

ReSound zapewnia doskonałe brzmienie

ReSound proponuje innowacyjne rozwiązania, które łączą w sobie oryginalne pomysły, niepowtarzalny wygląd oraz sprawdzone technologie. Wszystkie nasze produkty opierają się na rozległej wiedzy audiologicznej i doskonałym rozumieniu potrzeb użytkowników.

Pomagamy ludziom odzyskać słuch

ReSound ciągle stara się ulepszać i udoskonalać swoje rozwiązania, żeby pomóc swoim Pacjentom na nowo odkryć możliwość słyszenia oraz barwnego, aktywnego i pełnego radości życia.

Historia Re Sound

Historia ReSound zaczyna się w 1943 roku. Od tej pory ReSound jest jednym z głównych producentów w branży aparatów słuchowych. Poniższe kalendarium prezentuje wybrane najważniejsze etapy rozwoju firmy.

 

Rok Wydarzenie
1943 Gerd Rosenstand zakłada firmę Danavox
1947 Danavox przestawia swój pierwszy aparat słuchowy
1977 GN Store Nord kupuje firmę Danavox i zmienia jej nazwę na GN Danavox
1984 Rodney Perkins zakłada firmę ReSound Corporation
1989 Prezentacja Szerokopasmowej Kompresji Dynamiki Sygnału (WDRC), która otworzyła nowe możliwości w przetwarzaniu dźwięku
1992 GN Danavox przedstawia pierwszy aparat słuchowy z cyfrowym przetwarzaniem dźwięku
1994 ReSound Corporation kupuje firmę Viennatone
1996 GN Danavox tworzy rewolucyjny i ergonomiczny kształt zausznego aparatu słuchowego, który naturalnie poprawia komfort, dyskrecję i skuteczność mikrofonów kierunkowych
1996 GN Danavox i ReSound tworzą strategiczny sojusz, w wyniku którego pojawił się pierwszy na świecie cyfrowy aparat słuchowy programowany
2003 Pojawia się aparat słuchowy ReSound Air zapewniający najwyższą jakość dźwięku i po raz pierwszy nie blokujący przewodu słuchowego wkładką.
2008 Pojawia się aparat dot by ReSound, najmniejszy na świecie aparat słuchowy
2008 Pojawia się aparat be by ReSound, prawie niewidzialny aparat słuchowy, wyprodukowany według absolutnie nowej Technologii Zdalnego Mikrofonu.
2009 ReSound przedstawia unikalny procesor sygnałowy Surround Sound by ReSound, który działa według technologii Band-Splitting. Pacjenci nie muszą już wybierać pomiędzy wyraźną mową i komfortem. Aparaty słuchowe serii ReSound Live i dot2 by ReSound zaprojektowane są na podstawie tego procesora.
2010 Prezentacja aparatu ReSound Alera™ – pierwszego prawdziwie bezprzewodowego aparatu słuchowego na świecie. ReSound Alera ™ jest również pierwszym aparatem słuchowym zbudowanym na bazie chipu ReSound Range™ .
2012 Prezentacja aparatu ReSound Vea™P
2012 Prezentacja aparatu ReSound Verso™ – pierwszego bezprzewodowego aparatu słuchowegoz komunikacją aparat-aparat.
2013 Prezentacja aparatu ReSound Magna™ – pierwszy na świecie aparat słuchowy o zakresie dopasowania 120 dB oraz wyposażony w układ Sound Shaper™.
2014 Prezentacja aparatu ReSound LiNX™ – pierwszego na świecie aparatu słuchowego MFi.
2015 Prezentacja aparatu ReSound LiNX2

 

Back to top