GNP

  •  Home
  • Aktualności
  • Transmitery oraz bezprzewodowe Urządzenia Wspomagające(current)

Transmitery GNP Magnusson

Tradycyjnie bezprzewodowe urządzenia wspomagające były podłączane do aparatów słuchowych indukcyjnie (za pomocą programu cewki telefonicznej – T) lub podłączane bezpośrednio do aparatu lub implantu słuchowego poprzez program DAI (Direct-Audio-Input = Bezpośrednie Wejście Audio).

Aby znaleźć optymalny dla użytkownika sposób połączenia musimy wziąć pod uwagę liczne czynniki: audiologiczne, techniczne oraz oczywiście indywidualne preferencje.

Transmitery – trzecia droga do Twojego słyszenia

Większość współcześnie sprzedawanych aparatów słuchowych wspiera bezprzewodowe połączenie z zewnętrznymi źródłami dźwięku np. telefonami komórkowymi, telewizorami, telefonami stacjonarnymi lub pilotami sterowania. Każdy producent aparatów słuchowych ma własny sposób, aby podłączyć te urządzenia do źródła dźwięku ale najczęściej korzystają oni z noszonego na szyi urządzenia – transmitera zwanego także jako „streamer” *

Liczne korzyści

Podstawowym powodem dla którego użytkownik chciałby korzystać z transmitera jest fakt, że eliminuje on konieczność noszenia odbiornika przypiętego do aparatu lub implantu słuchowego. Niesie to ze sobą kilka korzyści:

  • Mniejsza waga na uchu
  • Mniejszy pobór prądu w aparacie lub implancie słuchowym
  • Bardziej kosmetyczne rozwiązanie
  • Mniejszy koszt bo wystarczy tylko jeden odbiornik, aby przesłać dźwięk do obu aparatów słuchowych

Zmienia dobry transmitter w jeszcze lepszy!

Mimo, że transmitery pozwalają użytkownikom na podłączenie się do większej ilości źródeł dźwięków niż kiedykolwiek wcześniej wielu użytkowników w dalszym ciągu potrzebuje dodatkowego wsparcia w słuchaniu podczas rozmów w hałaśliwym otoczeniu lub z pewnej odległości.

Większość dostępnych na rynku transmiterów pozwala na podpięcie bezprzewodowego mini odbiornika, otwierając aparaty słuchowe na cyfrowy świat w jaki przeniosą ich urządzenia od Comfort Audio.

Mikro odbiornik Receiver DT20 łączy się z większością transmiterów dostępnych na rynku otwierając każdy aparat na systemy Comfort Audio oraz jego liczne zalety.
Transmitery - GNP Magnusson
Transmitery - GNP Magnusson
Transmitery - GNP Magnusson
(*) Termin ”Streamer” jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Oticon. Dzisiaj jest to popularny termin na określanie urządzeń do komunikacji osobistej, niezależnie od producenta.

Back to top