GNP

Comfort Audio - GNP Magnusson

Comfort Audio jest szwedzką firmą powstała w Halmstad, od 1994 roku zajmuje się produkcją urządzeń wspomagających słyszenie. Aktualnie produkty tej firmy dostępne są na terenie całej Europy. Od samego początku swojego istnienia Comfort Audio produkuje innowacyjne urządzenia najwyższej jakości.

Szczególnym zainteresowaniem otacza osoby wymagające lepszego słyszenia w pracy, szkole, środowiskach publicznych oraz życiu prywatnym. Każdego dnia, wielu specjalistów z zaangażowaniem i pasją, dążąc do perfekcji, pracuje nad poprawą jakości życia osób z różnego rodzaju problemami ze słuchem.

Już w 2005 roku Comfort Audio przedstawiło pierwszy na świecie cyfrowy system wspomagający słyszenie wykorzystujący cyfrową transmisję dźwięku – Comfort Contego. System ten przewyższał jakością dźwięku oraz mnogością rozwiązań nawet współcześnie produkowane systemy FM.

Od połowy lat siedemdziesiątych, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze bezprzewodowe systemy wspomagające słyszenie, stosowano analogowe technologie radiowe. W tym czasie inżynierowie na całym świecie borykali się z problemami dotyczącymi technologii analogowych: szumem transmisji, zanikiem sygnału, brakiem dyskrecji, ograniczonym zasięgiem, wąskim pasmem i niewielkim zakresem dynamiki. W celu wyeliminowania tych problemów podejmowano próby wykorzystania istniejących technologii radiowej. Nie okazały się one całkowicie pomyślne zwłaszcza pod względem opóźnień w transmisji, poboru mocy, jakości dźwięku i innych.

W 2007 roku pojawił się Digisystem. Pierwszy na świecie system wspomagający słyszenie wykorzystujący zarówno cyfrową obróbkę jak i cyfrową transmisję dźwięku. Od tej chwili świat urządzeń wspomagających słyszenie uległ zmianie. Unikalna technologia SecureStreem Technology zapewnia krystalicznie czysty dźwięk, niezależnie od sytuacji. Natomiast bogaty wybór nadajników (mikrofonów) i odbiorników pozwala na dopasowanie rozwiązań do potrzeb wszystkich użytkowników aparatów oraz implantów słuchowych. Innowacyjne produkty pozwalają Comfort Audio na produkcję i sprzedaż najwyższej jakości urządzeń wspomagających słyszenie.

 

 

Back to top